Konstfabrikens info

tfn +358 10 231 8200
info@taidetehdas.fi
Västra Alexandersgatan 1, 06100 Borgå

Konstfabriken, försäljning och marknadsföring av mötes- och evenemangslokaler

Försäljning tfn +358 50 564 8776 / myyntipalvelu@taidetehdas.fi (må-fr 8–16)

Susanne Dahlqvist
Verkställande direktör
tfn +358 40 587 3736
susanne.dahlqvist@taidetehdas.fi

Christel Toivo
Försäljningschef (möten och evenemang)
tfn +358 45 343 9770
christel.toivo@taidetehdas.fi

Johanna Espo
Försäljningschef (möten och evenemang)
tfn +358 40 900 2323
johanna.espo-siren@taidetehdas.fi

Aleksi Hakala
Tekniker
tfn 044 205 1394
aleksi.hakala@taidetehdas.fi

Ossi Saarikko
Tekniker
puh. 044 555 5521
ossi.saarikko@taidetehdas.fi

Borgå stads kulturtjänster
Konstfabriken, kulturevenemang och -verksamhet 

Susann Hartman
Chef för kulturtjänster (administration, bidrag)
tfn 040 550 4527
susann.hartman@porvoo.fi
 
Katarina Broas
Kulturproducent (scenkonst)
tfn 040 489 9920
katarina.broas@porvoo.fi
 
Eva-Rita Helin
Kulturinstruktör (bidrag, Studio uthyrning)
tfn 040 489 9599
eva-rita.helin@porvoo.fi
 
Henrik Lindqvist
Utställningskoordinator (utställningar och uthyrning av konstnärsarbetsrum) 
puh. 040 489 1610
henrik.lindqvist@porvoo.fi
 
Tove Karlsson
Kulturkoordinator (kulturellt ungdomsarbete)
tfn 040 526 6640
tove.karlsson@porvoo.fi
 

Övriga företag, aktörer och konstnärer finns under avdelningen Tjänster.

 

I dag är det
Onsdag, 23 januari
Klockan är 09:32, God morgon!

BORGÅ lumi -3